Az áldozatokért imádkozott Székely János, a püspöki konferencia elnöke
Fontos pillanat a magyar egyház életében.
„Ez fontos pillanat a magyar egyház életében, amikor az MKPK elnökének vezetésével közösen mondunk imádságot az áldozatokért. Ez egy olyan gesztus az egyház részéről, ami az áldozatok számára nagyon lényeges. Értük könyörgünk” – mondta Dobszay Benedek OFM, az Emberi Méltóság Stratégia szakmai vezetője, a Gyerekasztal tagja egy gyermekvédelmi kiállítás megnyitóján.
„Az elkövetők, papok, hitoktatók nevében, és azon egyházi vezetők nevében, akik nem tettek meg minden lehetőt, hogy ezek a szörnyűségek meg ne történhessenek, kérem az áldozatok bocsánatát”
– fogalmazott Székely János püspök, és hangsúlyozta, az egyházi közösség mindent megtesz azért, hogy az egyház és intézményrendszere biztonságos otthon legyen minden gyermek és fiatal számára.

Székely János, az MKPK elnöke és Dobszay Benedek, a Gyerekasztal Munkacsoport tagja a kiállítás megnyitóján
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke megköszönte a Magyar Szerzetesi Konferencia, az Emberi Méltóság Stratégia munkacsoport, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola, a Katolikus Pedagógiai Intézet és az egyházmegyék, plébániák, iskolák munkáját. Isten irgalmát, és a megtérés kegyelmét, a sebek gyógyulását kérve imádkozott a jelenlévőkkel együtt.
A kiállítás az Ukrán Katolikus Egyetem Gyermekméltóság Központjának szervezésében jött létre, és február 20. és 24. között volt látható a Sapientián.
Forrás és fotók (köszönet a képekért): Magyar Kurír


